Pe 24 mai 2019, la Școala Gimnazială ,,George Topîrceanu,, Mioveni s-a desfășurat proiectul interjudețean ,,ROMÂNIA, DE LA MUNTE PÂNĂ LA MARE,,
Au participat elevi de la clasa pregătitoare până la clasa a IV a din 14 școli din județele Argeș, Vâlcea, București, Brașov. Aceștia au realizat cu îndemânare și talent colaje reprezentând frumusețile României, dând dovadă de creativitate din belșug.
REZULTATE CONCURS:
Inițiatorii – coordonatori ai proiectului educativ, prof. înv. primar Manole Angela, prof. înv. primar Necșulescu Elena și prof. înv. primar Boerescu Ofelia, mulțumesc tuturor pentru participare și reușita colaborare!