În data de 23 noiembrie 2018, la Centrul Cultural Mioveni în contextul aniversării Centenarului României, s-a desfășurat Concursul de cântece patriotice, dedicat tuturor elevilor argeșeni din învățământul primar, gimnazial și liceal, organizat de ISJ Argeș, în parteneriat cu unitățile de învâțământ din județ și Centrul Cultural Mioveni – ,, Marea Unire din 1918 – un vis împlinit și un nou început 1918 – 2018. Un secol împreună,,.
La acest concurs grupul vocal al Școlii Gimnaziale ,,George Topîrceanu,, coordonat de d-na profesor Flavia Dinu a obținut Marele premiu.
Felicitări tuturor pentru implicare și pentru rezultatele obținute!