Ziua Națională a României a fost serbată astăzi în școala noastră

Astăzi,  29 noiembrie 2019, intr-o atmosfera de sărbătoare, elevii si cadrele didactice din Școala Gimnazială „George Topîrceanu” Mioveni au sărbătorit Ziua Națională a României.

thumbnail-9 thumbnail-10 thumbnail-11 thumbnail-12 thumbnail-17 thumbnail-18 thumbnail-19

Îmbrăcați de sărbătoare, în costume populare, atât elevii, cât și cadrele didactice au participat la o mare hora a unirii in curtea scolii.

thumbnail-3 thumbnail-7

Apoi, în holul cancelariei, a avut loc un scurt program artistic, unde alături de cadrele didactice au asistat si câțiva reprezentati ai Primăriei si ai Consiliului Local.

thumbnail-5

Mulțumim tuturor pentru participare si pentru implicare!

La mulți ani, România!

thumbnail-1 thumbnail-2 thumbnail-4 thumbnail-6 thumbnail-8 thumbnail thumbnail-16 thumbnail-15 thumbnail-14 thumbnail-13 thumbnail-11