Ziua porţilor deschise – Vineri, 26 februarie 2016

Vineri, 26 februarie 2016, Școala Gimnazială ”George Topârceanu” a avut bucuria să primească oaspeți de seamă: micuții preșcolari care au fost curioși să viziteze o școală moderna cu oameni implicați în desfășurarea unui act educațional la înalte standarde pedagogice. Am regăsit în ochii lor curioși atât încântarea cât și teama de a nu se pierde de doamna educatoare, semn că își doresc un climat cald, modern, gata să le răspundă la nevoia lor de a explora.
Ne-am bucurat să scriem o nouă filă emoționantă în jurnalul parteneriatului Școală – Grădiniță – Familie – Comunitate și să culegem zâmbete de sub măscuțele colorate.

Mulțumim colegelor de la învățământul preșcolar care au răspuns invitației de a păși împreună cu cei mici, dar și cu părinți și bunici pe largile PORȚI DESCHISE ale Școlii Gimnaziale ” George Topârceanu”

Vizitaţi acum Galeria Foto „Ziua Porţilor Deschise, 26 februarie 2016”