Zilele Şcolii 1 Iunie 2016

Școala Gimnazială „George Topârceanu” din Mioveni, aniversează două decenii de existență.
Cu această ocazie, „Zilele Școlii” organizate anual, în lunile mai-iunie, pentru omagierea patronului spiritual George Topârceanu se vor derula în zilele de 1–2 iunie 2016, după un program special, pregătit de către conducerea școlii și colectivul instituției.

Manifestările organizate cu această ocazie vor debuta miercuri, 1 iunie 2016, conform următorului program:

ACTIVITĂȚII SPORTIVE (interval orar 10:00–14:00)

• Alergare 400 m pe patru categorii: clasele I – II băieți, clasele I – II fete, clasele III – IV băieți, clasele III – IV fete;
  • Concurs Role (fete) – învățământ primar, gimnaziu;
  • Conurs Desene pe Asfalt – învățământ primar;
  • Campionat de Fotbal – primar, gimnaziu;
  • Campionat de Oină – gimnaziu;
  • Campionat de Handbal – gimnaziu.

Vezi Galeria Foto „Zilele Şcolii 1 Iunie 2016 – Activităţi Sportive”

SERBAREA ȘCOLARĂ (începând cu ora 17:00 la Centrul Cultural-Mioveni)

• Concurs – clasele a VII-a – „George Topârceanu”;
  • Serbarea școlară;
  • Aniversarea celor două decenii de existență a instituției școlare;
  • Premierea elevilor pentru rezultatele obținute la olimpiadele și concursurile școlare din anul școlar 2015-2016 – din partea Asociației de Părinți.

Vezi Galeria Foto „Zilele Şcolii 1 Iunie 2016 – Serbarea Şcolară”

Joi, 2 iunie 2016, la ora 10:00 în curtea interioară a școlii va avea loc premierea activităților sportive, desfășurate miercuri, 1 iunie.