Un mărțișor din inimă, 29 februarie 2016

Mâini harnice, inimi calde și idei creative au adus la viață și în 2016 mărțișoarele tradiționale.
Nu este puțin să vezi elevi responsabili care au aranjat panouri pentru expoziția de mărțișoare cu vânzare, apoi tot ei să facă publicitate propriilor standuri și nu în ultimul rând să contabilizeze banii obținuți din vânzare.

Pe lângă cei mărișori, micuții școlari au poposit la expoziție fiind încântați de mărțișoarele expuse.

Și totul pentru o faptă bună, pentru o donație către Centrul ”Sfânta Paraschiva” din Retevoiești.

Munca în echipă, atelierele de lucru manual, spiritul competițional și cultura organizațională au fost verigile care s-au înlănțuit pentru a creiona portretele morale ale topârcenilor. Imaginile sunt oglinda cuvintelor, iar din ele se arată în toată splendoarea lor inocentă elevii noștri-copiii de care suntem cu toții mândri.

Vizitaţi acum Galeria Foto „Un mărţişor din Inimă, 29 februarie 2016”