Rezultatele obţinute la Concursul Național Cultură și spiritualitate românească, etapa județeană

Sâmbătă, 25 martie, 2016, la Școala Gimnazială ”Matei Basarab” din Pitești, s-a desfășurat etapa județeană a Concursului Național Cultură și spiritualitate românească.

Elevii școlii noastre au dovedit încă o dată că sunt preocupați de învățătură, că sunt dornici să se alăture celorlalți elevi din județ la startul competițiilor care valorifică spiritualitatea, creativitatea, limba și literatura română.

Succesul a fost și de această dată de partea lor, obținând următoarele rezultate:

• Stancu Andreea, clasa a VI-a B, 84 de puncte – MENȚIUNE
  • Caramalîu Nicoleta, clasa a VI-a A, 80 de puncte – MENȚIUNE
  • Bușiu Georgiana, clasa a V-a B, 77 de puncte
  • Ciucă Nicoleta, clasa a VII-a B, 70 de puncte.

Felicităm atât pe elevi, cât și pe toate profesoarele de limba română preocupate de stimularea performanței și mulțumim părinților pentru că asigură deplasarea copiilor la aceste concursuri județene.