Performanța e la ea acasă la ȘCOALA TOPÂRCEANU

Sâmbăta care tocmai a trecut a adus noi victorii pentru elevii Școlii Gimnaziale ”George Topârceanu”, care au demonstrat că sunt bine pregătiți atât la nivel teoretic, dar și sportiv.

Dimineața a sunat clopoțelul pentru startul etapei de selecție a elevilor care vor participa la Centrul de excelență –limba română și matematică- din Mioveni, organizat de Inspectoratul Școlar Județean Argeș pe zone, pentru elevii care sunt capabili de performanță.
Știam cu toții că elevii noștri învață și că sunt foarte bine pregătiți de cele două doamne învățătoare de la clasele a IV a, Seciu Maria și Niță Stela, iar rezultatele de sâmbătă au confirmat că munca elevilor susținută de munca doamnelor învățătoare și mai mult, de încrederea părinților este pe măsura prestigiului de care se bucură Școala Gimnazială ”George Topârceanu”.

Afișarea rezultatelor pe care le atașăm ne îndreptățește să afirmăm că topârcenii sunt EXCELENȚI!
Munca abia acum începe și elevii selectați se vor întâlni săptămânal pentru a se pregăti la cele două discipline.
Felicitări, dragi elevi, distinse doamne învățătoare, stimați părinți ! SUCCES!

În ciuda ploii instalate devreme, Campionatul Național de Oină fete a început în Sala de Sport a Școlii Gimnaziale” George Topârceanu”. Cele două echipe de oină fete ale Clubului Sportiv Dacia 2012 sunt eleve aici unde își desfășoară activitatea didactică și profesoara care le antrenează, Filofteia DUMITRU.
Ceea ce a făcut profesoara de educație fizică pentru acest sport tradițional este mai mult decât promovarea lui la nivel național, dar a creat o mare familie sportivă, topârceană pentru fetele de la Casa Noastră. Alături de alte fete de aceeași vârstă din școală sau din oraș le-a făcut campioane, le-a oferit mediul competițional care să le educe frumos caracterul.
Felicitări, fetelor! Felicitări, Filofteia DUMITRU!