Concurs de pictură şi simpozion „DACIA – SIMBOL NAŢIONAL”, ediţia a II-a

Vineri, 15 Aprilie 2016, se va desfaşura a doua ediţie a proiectului educativ extraşcolar judeţean „DACIA – SIMBOL NAŢIONAL”. Acesta va cuprinde, ca şi in prima ediţie, doua teme: concurs de pictură şi simpozion.

„DACIA – SIMBOL NAŢIONAL” este un concurs județean, cuprins în Calendarul activităților educative extrașcolare al
ISJ ARGEȘ sem. al II-lea, an școlar 2015-2016, poziția 55, organizat, în parteneriat, de ISJ Argeș, Centrul Cultural Mioveni şi Clubul Elevilor Mioveni.

Şcoala Gimnazială „GEORGE TOPÂRCEANU” a participat, cu rezultate remarcante, la prima ediţie a proiectului si vă invită să participaţi şi la această ediţie. Candidaţii se pot înscrie până la data de 7 aprilie 2016, prin completarea unei fișe de înscriere, pe care o puteţi descărca din link-ul de mai jos, unde veţi găsi, de asemenea, toate detaliile cu privire la acest proiect.
Nu se percepe taxă de participare.

Descarcă Detalii proiect, Regulament, Fişa de înscriere pentru elevi, Fişa de înscriere pentru cadre didactice, Acord parteneriat

Vă aşteptăm cu drag şi va dorim succes!