Clopoțelul a sunat a douăzecea oară deschiderea anului școlar la școala ”George Topârceanu”

Ziua de 12 septembrie a fost cu dublă semnificație pentru comunitatea noastră școlară.

Profesori, elevi, părinți au așteptat cu emoție chinchetul clopoțelului. În prezența autorităților locale și județene mulți dintre cei prezenți au reînviat spiritul topârcean născut acum 20 de ani, odată cu deschiderea primului an de funcționare a acestei școli.

Domnul Primar Ion Georgescu și-a amintit că atunci a participat în calitate de părinte emoționat ce-și aducea la această școală cele două fiice, iar acum ne-a urat succes și ne-a asigurat că va rămâne alături de școală și va asigura aici toate cele necesare, tot ce va fi nou în domeniul educațional.

Fiind convinși că spiritul domnului Nicolae Rizea, primul director al școlii, cel care a impus de la început un act educațional de înaltă ținută aici, ne privește cu mândrie din lumea luminii, am trecut si în al douăzecelea an școlar pragul spre cunoaștere și educație.

Echipa managerială, prof. Mihaela COCHINESCU – Director și Vasilica GHERGHE – Director Adjunct, îndeamnă la responsabilitate, la profesionalism, la comunicare și la creativitate în activitatea care tocmai a început sub mângâierea soarelui autumnal și lansează tuturor parteneriatul pentru copii educați și învățați pe care cadrele didactice, autoritățile locale și părinții îl vor desfășura cu succes.

La mulți ani, Școala Gimnazială ”George Topârceanu”! Bine ați venit, dragi elevi! Mulțumim, stimați părinți!

Succes tuturor!

Clopoțelul a sunat a douăzecea oară deschiderea anului șscolar la școala ”George Topârceanu” (3)Clopoțelul a sunat a douăzecea oară deschiderea anului șscolar la școala ”George Topârceanu” (2)

Clopoțelul-a-sunat-a-douăzecea-oară-deschiderea-anului-șscolar-la-școala-”George-Topârceanu”-(1)