Puntea Prieteniei 2016

Un proiect frumos început de câțiva ani a fost continuat și în acest an la școala noastră.

Puntea Prieteniei s-a ridicat și în 2016 între Mioveni și Valea Mânăstirii pentru că elevii și cadrele didactice au dovedit că pot face din prietenie cuvântul care să fie baza unei educații pentru colegialitate și bunătate. Așa că au donat ghiozdane, cărți, culori, uniforme care au ajuns la elevii doamnei învățătoare Vlad Loredana de la Școala Valea Mânăstirii din Țițești. Și donația nu a fost tot. Creativitatea și-a spus cuvântul pentru că totul a fost ambalat frumos ca un cadou de sufet pentru copiii vecini. Bucuria se poate citi pe chipurile beneficiarilor care au dorit să arate că acum au ”de toate”. Iar noi mulțumim copiilor noștri, părinților care au făcut donația, dar și cadrelor didactice care s-au implicat în organizare prin popularizare, prin colectare, sortare, împachetare, trimitere la Țițești și chiar s-au numărat printre donatori.

Felicitări pentru acest gest minunat făcut în zilele dedicate educației la vreme de octombrie, între 5 și 21.

Profesorul este model și mentor, iar la Școala Gimnazială ”George Topârceanu” educația înseamnă performanță și implicare.